]
حقوق و قوانین

وکیل ارث در کرج

وکیل ارث در کرج مقاله ایست که به شما کمک می کند در انتخاب بهترین و منصف ترین وکیل در کرج درباره ارث، اشتباه نکنید. از آنجایی که ارث اکثرا نیاز به وکیل ندارد ما پیشنهاد میکنیم برای مشاوره با بهترین وکیل حتما این مقاله را بخوانید.

وکیل ارث در کرج
آقای رامین صمدی متخصص در پرونده های اجرایی و کیفری و ارث ، اگر به دنبال یک وکیل متخصص و متعهد برای دعوی ارث هستید ایشان بهترین گزینه در استان های البرز و تهران هستند .

وکیل ارث در کرج آقای رامین صمدی هستند، همچنین ما شما را با بهترین وکلای حقوقی و ملکی در کرج آشنا می سازیم و همراه شما هستیم تا زمانی که دعوی ارث شما با پیروزی به اتمام برسد . با ما در دعوی ارث در سطح استان تهران و کرج ، کمتر پیش پرداخت دهید و بیشتر تعهد دریافت کنید . وکلای متخصص حقوقی مجموعه آکام وکیل حاضر به انجام پرونده ارث به صورت اقساطی و  یا حتی بدون پیش پرداخت تنها با تعهد چک و سفته بدون نیاز به ضامن هستند . همین حالا با ما تماس بگیرید . وکیل ارث در کرج در مجموعه آکام وکیل خانم سلاله آزادی و آقای رامین صمدی هستند، جهت هماهنگی کلیک کنید.

بهترین وکیل ارث در کرج کیست؟

بهترین وکیل ارث در کرج کسی است که صرفا بخاطر اینکه پرونده ای به قرارداد ختم شود، اطلاعات غلط به مراجعین ندهد و مراجعین را به خاطر وکالت منحرف نسازد. از آنجایی که پرونده ارث معمولا با 10 درصد از ارث تبدیل به قرارداد می شود، پرونده ای شیرین برای وکلا می باشد. لذا بهترین وکیل ارث کسی است که بدون چشم داشت حقیقت را به مراجعین بگوید.

آکام وکیل

تیم حقوقی آکام در البرز با بیش از 12 سال سابقه کار در تمامی زمینیه های حقوقی  توانسته پرونده های بسیاری را با موفقیت به سرانجام برساند و رضایت کامل موکلین خود را تا به امروز بدست آورد. تیم حقوقی آکام در البرز با منصفانه ترین مبالغ و بالاترین کیفیت آماده خدمات رسانی به هموطنان گرامی می باشد که در این خصوص برای احترام تمام کمال به موکلین تایم مشاوره را آزاد گذاشته تا موکلین عزیز بتوانند در آرامش کامل در مورد پرونده خود به آگاهی کامل برسند هم چنین از مزایای تیم حقوقی آکام در البرز پشتیبانی تلفنی بعد از مشاوره می باشد تا اگر زمانی سوالی یا ابهامی در رابطه با پرونده  بوجود آمد در سریعترین زمان ممکن حل شود.  صفحه اصلی آکام وکیل کلیک کنید .

اگر می خواهید با مشاورین آکام وکیل در سریع ترین زمان تماس بگیرید کلیک کنید .

تلفن :  09123693046

تلفن : 09197027258

آدرس: کرج،کنارگذر آزادگان، جنب سازمان تامین اجتماعی، برج سایه، طبقه سوم، واحد7

پارکینگ: روبه روی سازمان تامین اجتماعی و پارکینگ عمومی واقع پشت سازمان تامین اجتماعی

5 وکیل اقساطی متخصص ارث در کرج 

جناب آقایان رامین صمدی ، هادی علیزاده  ، مهرازین و خانم ها مهشید مهدوی پناه ، خانم سلاله آزادی .

وکیل ارث در کرج
بهترین وکلای کرج در زمینه های تخصصی جداگانه

ارث

همانطور که می دانید ارث به اموال و سرمایه های به جا مانده از فرد متوفی گفته می شود.که برای تقسیم سهم الارث هر یک از بستگان متوفی باید ابتدا بدانیم که ارث به چه کسانی تعلق می گیرد و میزان سهم الارث هر یک چقدر است. وکیل ارث در کرج در مجموعه آکام وکیل خانم سلاله آزادی و آقای رامین صمدی هستند ، جهت هماهنگی کلیک کنید .

تلفن :  09123693046

تلفن : 09197027258

آدرس: کرج،کنارگذر آزادگان، جنب سازمان تامین اجتماعی، برج سایه، طبقه سوم، واحد7

پارکینگ: روبه روی سازمان تامین اجتماعی و پارکینگ عمومی واقع پشت سازمان تامین اجتماعی

وکیل پایه یک کانون وکلا سلاله آزادی
وکیل پایه یک کانون وکلا سلاله آزادی

طبقات ارث

طبقات ارث شامل موارد ذیل می باشد:

01.طبقه اول:پدر،مادر و اولاد و اولاد آنها

02.طبقه دوم:اجداد ، برادر ، خواهر متوفی و اولاد آنها

03.طبقه سوم:عموها ، عمه ها ، داییی ها ، خاله ها و اولاد آنها

ارث بری زن از شوهر

ارث بری زن از شوهر در عقد نکاح دائم امکان پذیر است،در غیر این صورت در عقد موقت ارث به زوجه تعلق نمی گیرد.

وکیل ارث در کرج در مجموعه آکام وکیل خانم سلاله آزادی و آقای رامین صمدی هستند ، جهت هماهنگی کلیک کنید .

تلفن :  09123693046

تلفن : 09197027258

آدرس: کرج،کنارگذر آزادگان، جنب سازمان تامین اجتماعی، برج سایه، طبقه سوم، واحد7

پارکینگ: روبه روی سازمان تامین اجتماعی و پارکینگ عمومی واقع پشت سازمان تامین اجتماعی

رامین صمدی وکیل ارث در کرج
وکیل متخصص اجرایی و ارث

ارث بری زن از شوهر در طلاق

ارث بری زن از شوهر در طلاق به این صورت است که اگر زن و شوهر طلاق گرفته باشند و طلاق از نوع رجعی باشد و مرد در دوران عده فوت کند،ارث به زوجه تعلق می گیرد ولی اگر بعد از دوران عده باشد یا طلاق از نوع بائن باشد دیگر ارث به زوجه تعلق نمی گیرد.

ارث بری زن از شوهر در دوران مریضی

ارث بری زن از شوهر در دوران مریضی به این صورت است که اگر شوهر در حال مریضی زن خود را طلاق دهد و در ظرف یکسال از تاریخ طلاق به علت همان مریضی فوت کند زوجه از او ارث می برد حتی اگر طلاق بائن باشد اما مشروط بر اینکه زن ازدواج مجدد نکرده باشد.همچنین اگر مردی در حال مریضی زنی را عقد کند و به علت همان مریضی قبل از دخول فوت کند،زن از او ارث نمیبرد لکن اگر بعد از دخول یا بعد از صحت یافتن از آن مریضی فوت کند،زن از او ارث می برد.

وکیل متخصص حقوقی و خانواده مهشید مهدوی پناه
وکیل متخصص حقوقی و خانواده

موانع تحقق ارث

موانع تحقق ارث شامل:کفر،قتل،برده بودن،لعان و زنا می باشد،که در ادامه مختصر به هر یک می پردازیم.

کفر

کفر یعنی اینکه فرد کافر از فرد مسلمان ارث نمی برد ولی فرد مسلمان ار فرد کافر ارث می برد،در مواردی که بین وراث هم کافر هم مسلمان باشد،صرفا وراث مسلمان ارث می برند.

قتل

قتل یعنی اینکه به قتل رساندن عمدی کسی به ناحق،نه برای قصاص،دفاع یا حد و مانند آن،موجب محرومیت قاتل از ارث است.

برده بودن

برده بودن یعنی اینکه برده بودن مورث یا وارث مانع ارث است،مگر آن که وارث،منحصر به برده باشد.

لعان

لعان یعنی اینکه اگر مردی با همسرش برای نفی فرزند از خود،لعان کند،زن و شوهر از یکدیگر و نیز مرد از فرزند مورد لعان و بالعکس، ارث نمی برند.

زنا

زنا یعنی اینکه فرد متولد از زنا،نه از پدر و مادر خود ارث می برد و نه پدر و مادر و نزدیکان آنان از وی ارث می برد.

میزان ارث بردن زن از شوهر

میزان ارث بردن زن از شوهر،در صورتی که شوهر دارای فرزند باشد،سهم الارث زوجه به میزان یک هشتم اموال منقول و غیرمنقول تعیین شده است، ولی اگر شوهر دارای هیچ فرزندی نباشد،سهم الارث زن از شوهر به یک چهارم افزایش می یابد.

ارث مرد چند زنه

ارث مرد چند زنه اینگونه است که در صورت تعدد زوجات یک چهارم یا یک هشتم ترکه که تعلق به زوجه دارد بین آنها به طور مساوی تقسیم می شود. در اینجا یه نکته مطرح است که وجود زن دوم با فرزند،از سهم زن اولی که فرزند ندارد از دو جهت باعث کاهش آن می شود: یکی آنکه فرض آن را از یک چهارم به یک هشتم کاهش داده  و دیگر آن که این یک هشتم نیز نصف شده است .

مالیات بر ارث

مالیات بر ارث شامل: 5 درصد برای اموال غیرمنقول و 2 درصد برای اموال منقول می باشد.این مالیات بر اساس اینکه وراث چه نسبتی با متوفی دارند دریافت می شود، رسیدی که اداره دارایی بابت این موضوع می دهد برای گرفتن گواهی انحصار  وراثت لازم است .

ارث فرزندان از پدر و مادر

ارث فرزندان از پدر و مادر به این صورت است که اگر پدر یا مادری فوت کند و غیر از فرزندان،وارث دیگری در طبقه اول ارث نداشته باشد، چنانچه همه دختر و یا همه پسر باشند، تمام اموال بین آنها به طور مساوی تقسیم می شود و اگر دختر و پسر باهم باشند اموال به گونه ای تقسیم می شود که سهم هر پسر دو برابر هر دختر باشد.

حقوق و دیونی که باید از محل ترکه پرداخت شود

حقوق و دیونی که باید از محل ترکه پرداخت شود شامل: هزینه کفن و دفن و تجهیز متوفی، هزینه های ضروری مانند هزینه های حفظ و اداره ترکه، طلب بستانکاران متوفی مورد وصیت یا به اصطلاح موصی به بعد از این که این حقوق تادیه شد ورثه می توانند در ماترک تصرفات مالکانه و ناقله کنند.

محروم کردن فرزند از ارث

ممکن است زیاد با این جمله روبرو شده باشیم ولی لازم به ذکر است که طبق قانون هر شخصی در وصیت نامه خود یکی از فرزندان خود را ار ارث محروم کند، وصیت نامه باطل می شود.

نحوه دریافت مهریه از اموال متوفی(شوهر)

نحوه دریافت مهریه از اموال متوفی (شوهر) به این صورت است که مهریه زوجه،طلب ممتاز محسوب می شود و اگر مردی فوت کند، زن می تواند تمام مهریه خود را مطالبه کند،حتی اگر متوفی طلبکارهایی نیز داشته باشد،چون مهریه دیون ممتاز به حساب می آید، ابتدا زوجه می تواند مهریه خود را مطالبه کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس