]
بیش از 10 مقاله درباره حقوق خانواده

مراحل طلاق توافقی

10 تا از مراحل طلاق توافقی را بشناسید، ما در اینجا سعی کرده ایم مراحلی که شما بدون نیاز به وکیل بتوانید به طلاق توافقی دست یابید را نشان دهیم.

مراحل طلاق توافقی
مراحل طلاق توافقی

اگر می خواهید مراحل طلاق توافقی را بدانید و خود بدون وکیل طلاق خود را بگیرید ، ما به صورت رایگان 10 اقدام ضروری برای انجام طلاق توافقی را در این مقاله به شما ارائه داده ایم و می توانید با انجام این مراحل در سریع ترین زمان به طلاق توافقی دست یابید .

10 تا از مراحل طلاق توافقی

10 تا از مراحل طلاق توافقی طلاق توافقی را در ادامه ذکر خواهیم کرد که زوجین برای انجام طلاق توافقی باید آن مراحل را به ترتیب طی کنند تا در نهایت بتوانند طلاق خود را به ثبت برسانند.

اگر مراحل طلاق توافقی سخت است ، با ما تماس بگیرید در کوتاه ترین زمان طلاق بگیرید .

تلفن :  09123693046

تلفن : 09197027258

تلفن اپراتور: 02634455580

مراحل طلاق توافقی

  • مرحله اول:

در مرحله اول باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند و معرفی نامه برای طلاق توافقی دریافت کنند.

  • مرحله دوم:

در مرحله دوم به یکی از مراکز مشاور خانواده ارجاع داده می شوند که زوجین باید باهم مراجعه کنند که این روال حدود 3 الی 4 ماه  زمان میبرد که زوجین باید در جلسات مختلف حضور پیدا کنند،این جلسات یا در همان مراکز مشاور خانواده برگزار می شود یا ارجاع می دهند به مشاور خانواده بیرون از مرکز،که در نهایت باید از مراکز مشاور خانواده گواهی دریافت کنند.

  • مرحله سوم:

در مرحله سوم،بعد از دریافت گواهی باید مجدد به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند و دادخواست طلاق توافقی بدهند که در این دادخواست هر دو طرف،زوج و زوجه بعنوان خواهان باید معرفی شوند.

  • مرحله چهارم:

در مرحله چهارم،پرونده طلاق به شعبه خانواده ارجاع می شود و زوجین باید منتظر بمانند تا جلسه رسیدگی برای پرونده آنها تعیین شود،که مدت زمان مشخصی را نمی توان گفت،بسته به شهر ،شعبه مورد نظر و شلوغی شعبه متفاوت است که در بعضی شعب ممکن است طی 1 ماه جلسه رسیدگی تعیین شود و در بعضی شعب دیگر ممکن است 2 ماه تا 5 ماه این روند طولانی شود.

  • مرحله پنجم:

در مرحله پنجم:بعد از تعیین جلسه رسیدگی،زوجین باید در وقت مقرر در جلسه حضور پیدا کنند تا در آن جلسه گواهی و توافقات زوجین(شامل:توافقات بر سر حق و حقوق مالی زوجه،حضانت فرزندان مشترک و…)توسط قاضی بررسی شود،لازم به ذکر است که اگر زوجین از قبل توافقی نکرده باشند در همان جلسه می توانند توافق  کنند.

  • مرحله ششم:

در مرحله ششم دادگاه مورد نظر رای  صادر می کند که این رای ظرف 20 روز قابل تجدید نظر خواهی و ظرف 20 روز قابل فرجام خواهی می باشد،که زوجین می توانند با توافق یکدیگر هم حق تجدیدنظر خواهی هم حق فرجام خواهی را اسقاط کنند.

  • مرحله هفتم:

در مرحله هفتم بعد از اسقاط دو حق گفته شده باید تقاضای گواهی قطعیت رای کنند.

اگر مراحل طلاق توافقی سخت است ، با ما تماس بگیرید در کوتاه ترین زمان طلاق بگیرید .

تلفن :  09123693046

تلفن : 09197027258

تلفن اپراتور: 02634455580

  • مرحله هشتم:

در مرحله هشتم بعد از تقاضای  گواهی قطعیت رای،زوجین و یا صرفا زوجه باید برای انجام آزمایش بارداری مراجعه کنند و گواهی دریافت نمایند،که اگر طفلی وجود داشت دیگر نمی توان به مرکز مراجعه کرد ولی اگر طفلی در میان نبود می توانند مرحله بعد را انجام دهند.

  • مرحله نهم:

در مرحله نهم بعد از دریافت گواهی بارداری باید به دفاتر ثبت طلاق مراجعه کنند و دو شاهد مذکر هم معرفی نمایند.

  • مرحله دهم:

در مرحله دهم که مرحله آخر می باشد،زوجین که به دفاتر ثبت طلاق مراجعه کردند و شاهد ها را هم معرفی کردند،در نهایت دفتردار صیغه طلاق را جاری می کند.

4 نکته مهمی که لازم است قبل از شروع روال طلاق توافقی بدانید:

1.نکته اول:

نکته اول این است که اگر آخر ماه اقدام به طلاق توافقی کنید به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شود که صرفا پروسه طلاق طولانی تر خواهد شد.

2.نکته دوم:

نکته دوم این است که بعد از قطعیت رای اگر تا 3 ماه زوجین هیچ اقدامی انجام ندهند یا هر کدام از طرفین مراجعه نکنند،3 ماه بعد رای بلااثر خواهد شد.

3.نکته سوم:

نکته سوم این است که بعد از بلااثر شدن رای،کلیه توافقات و روال پرونده از بین می رود و زوجین باید تمام مراحل را از اول تکرار کنند.

4.نکته چهارم:

نکته چهارم این است که در هر مرحله از مراحل انجام طلاق توافقی ممکن است یکی از طرفین منصرف شود و یا حضور پیدا نکند،که در این صورت توصیه می شود برای اطمینان خاطر قبل از شروع،وکالت گرفته شود و یک وکیل مع الواسطه از طرف زوج بر روی پرونده حاضر شود.

اگر مراحل طلاق توافقی سخت است ، با ما تماس بگیرید در کوتاه ترین زمان طلاق بگیرید .

تلفن :  09123693046

تلفن : 09197027258

تلفن اپراتور: 02634455580

چگونه ممکن است در کمتر از یک هفته طلاق توافقی در کرج را گرفت ؟ 

چگونه ممکن است در کمتر از یک هفته طلاق توافقی در کرج را گرفت ؟ اگر با انجام مراحل طلاق توافقی مشکل دارید و یا هزینه برایتان ملاک است و همچنین زمان برایتان با ارزش است ، با ما تماس حاصل کنید . ما در کوتاه ترین زمان ممکن یک تایم مشاوره به صورت رایگان جهت انجام طلاق توافقی برای شما رزرو می کنیم .

تلفن :  09123693046

تلفن : 09197027258

تلفن اپراتور: 02634455580

طلاق توافقی در استان مازندران چگونه ممکن است؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس