]

وکلای موفق در طلاق توافقی در کرج در سال 1402

بهترین وکلای طلاق توافقی در کرج در سال 1402
وکیل های طلاق توافقی در کرج چه کسانی هستند؟

طلاق توافقی در کرج همانطور که از اسمش پیداست و عموم مردم از آن اطلاع دارند به نوعی از طلاق گفته می شود که زوجین بر سر طلاق توافق دارند و حتی شاید میان خود بر سر موضوعاتی همانند:

مهریه، نفقه، اجرت المثل، جهیزیه، حضانت فرزندان و امثال اینها به توافق رسیده باشند که حتما باید آن را در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند.

وکیل برای طلاق توافقی در کرج چه کسانی هستند؟

وکیل برای طلاق توافقی در کرج که آکام وکیل لیست آنها را منتشر کرده است، لیست زیر است که با کلیک روی نام این وکلا میتوانید رزومه آنها را مشاهده کنید. موفق ترین ها به ترتیب:

  1. آقای رامین صمدی
  2. خانم سلاله آزادی
  3. آقای فرهاد مهربخش
  4. خانم فرانک فرنیا
  5. آقای احمد قلی زاده

تلفن :  09123693046

تلفن : 09197027258

طلاق یک طرفه در آکام وکیل

اگر می خواهید طلاق یک طرفه بگیرید، شما می توانید روی ما در حمایت و همراهی شما حساب باز کنید، آکام وکیل با همکاری با وکلای متخصص در امور طلاق، چه یک طرفه و چه توافقی، بهترین وکیل ها را به شما جهت پیشبرد دعوی خانواده معرفی میکند.

روال انجام طلاق توافقی

روال انجام طلاق توافقی،اگر زوجین خود بخواهند اقدام کنند،حدود 6 ماه زمان میبرد که باید در جلسات متعدد مشاوره و جلسات رسیدگی در دادگاه شرکت کنند ، همچنین باید گواهی عدم سازش و آزمایش بارداری را مرحله به مرحله طبق قوانین انجام دهند که بسیار زمان بر هست.

توافقات بین زوجین در طلاق توافقی

توافقات بین زوجین در طلاق توافقی شامل:

مهریه، نفقه، اجرت المثل، جهیزیه و حضانت فرزندان می باشد، که در ادامه مختصر به آنها می پردازیم.

مهریه در طلاق توافقی

مهریه در طلاق توافقی معمولا بخشید میشود، در بحث مهریه باید گفت که در هر حال مهریه به زوجه تعلق می گیرد که برای زوجه ای که در عقد می باشد و باکره است نصف مهریه تعلق می گیرد در غیر این صورت تمام مهریه تعلق خواهد گرفت،که تا 110 سکه قابل تعقیب کیفری می باشد.

نفقه در طلاق توافقی

در بحث نفقه باید گفت که در هرحال نفقه به زوجه تعلق می گیرد، اگر زوج در طول زندگی مشترک هر ماه مبلغ مشخصی را تحت عنوان نفقه به زوجه پرداخت کند، دیگر زوجه نمی تواند ادعای نفقه داشته باشد، در غیر این صورت، یعنی اگر زوج پرداخت نکند،زوجه می تواند مطالبه نفقه کند که باید گفت نفقه ایام گذشته نیز به زوجه تعلق می گیرد.

اجرت المثل در طلاق توافقی

در بحث اجرت المثل نیز باید گفت که، شامل هزینه ای می باشد که زوج باید بابت تمام کارهایی که زوجه در طول زندگی مشترک در منزل ایشان انجام داده پرداخت نماید، از جمله نگهداری فرزندان، آشپزی و نظافت منزل وغیره.

جهیزیه در طلاق توافقی

در بحث جهیزیه باید گفت که اگر زوجه جهیزیه را تهیه کرده است می تواند با در دست داشتن سیاهه جهیزیه اقدام به پس گرفتن جهیزیه خود کند.

حضانت فرزندان مشترک در طلاق توافقی

در بحث حضانت فرزندان باید گفت که حضانت طفل دختر و پسر تا 7 سالگی با مادر می باشد و بعد از آن دختر تا 9 سالگی و پسر تا 15 سالگی با پدر می باشد و بعد از آن خودشان می توانند تصمیم بگیرند.

تعیین مبالغ حقوق مالی زن در طلاق توافقی

مهریه چون از قبل تعیین شده است به همان میزان تعیین شده باید پرداخت شود، ولی در بحث نفقه و اجرت المثل با توجه به سال های زندگی مشترک طبق نظر قاضی و کارشناس رسمی دادگستری تعیین می شود.

طلاق توافقی با در دست داشتن وکالت در طلاق

طلاق توافقی با در دست داشتن وکالت در طلاق، از این منظر بهتر است که زوجه با خیال راحت می تواند اقدام به طلاق کند و زوج نمی تواند حین انجام کار منصرف شود.

فرق بین طلاق توافقی و طلاق یکطرفه

فرق بین طلاق توافقی و طلاق یکطرفه در این است که طلاق توافقی طبق توافق طرفین بر روی طلاق انجام می شود، بر سر تمام موضوعات توافق دارند و در عین حال سریعتر به نتیجه می رسد.

در حالی که در طلاق یکطرفه بسته به این که از طرف زوج باشد یا زوجه، یکی از طرفین راضی و طرف دیگر ناراضی به طلاق است، که به همین خاطر جلسات متعددی از سوی دادگاه تعیین می شود برای رسیدگی به موارد مختلف که طبیعتا زمان بر است.

مدارک لازم جهت انجام طلاق توافقی در کرج

مدارک لازم جهت انجام طلاق توافقی عبارت است از:

1.عقدنامه یا رونوشت عقدنامه

2.شناسنامه زوجین

3.توافقات صورت گرفته که در دفاتر اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد (در صورت وجود توافقاتی بین زوجین) 

دکمه بازگشت به بالا
تماس