]
حقوق و قوانین

۱۰ ویژگی وکیل درجه یک

۱۰ ویژگی وکیل درجه یک و نحوه یافتن وکیل درجه یکوکیل درجه یک در آکام وکیل: قطعا معیارهای مختلفی برای انتخاب وکیل درجه یک وجود دارد که به هنگام انتخاب وکیل باید حتما به آن ها توجه داشته باشید. از همین جهت در ادامه ۱۰ مورد از مهم ترین ویژگی های یک وکیل حرفه ای را برای تان ذکر کردیم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید

10 ویژگی وکیل درجه یک

۱۰ ویژگی وکیل درجه یک و نحوه یافتن وکیل درجه یکوکیل درجه یک در آکام وکیل: در دنیای شلوغ و پر مسئله امروزی، ممکن است شما هم با مسائل حقوقی درگیر شده باشید. در این شرایط هیچ کس مانند یک وکیل درجه یک و حرفه ای به کمک شما نخواهد آمد. در واقع یک وکیل خبره با تخصص بالایش، شما را تا رسیدن به موفقیت در پرونده های حقوقی همراهی می کند. بنابراین اگر با مشکل خاصی درگیر هستید، یک وکیل کیفری درجه یک انتخاب کنید.

مقالات جذاب 1
 • نحوه همکاری آکام با وکلا.
 • نحوه استرداد جهیزیه و راه قانونی مطالبه آن.
 • برای مشاوره قبل از ازدواج به وکیل مراجعه کنیم یا مشاور بالینی؟
 • جعل امضا چه حکمی دارد؟

۱۰ ویژگی وکیل درجه یک

قطعا معیارهای مختلفی برای انتخاب وکیل درجه یک وجود دارد که به هنگام انتخاب وکیل باید حتما به آن ها توجه داشته باشید. از همین جهت در ادامه ۱۰ مورد از مهم ترین ویژگی های یک وکیل حرفه ای را برای تان ذکر کردیم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید:

1. دقت بالای وکیل

بدون شک دقیق بودن یکی از اولین و ضروری ترین ویژگی هاییست که هر وکیل باید داشته باشد، زیرا دقت بالا باعث می شود تا تمام جزئیات پرونده مورد بررسی قرار گرفته و بهترین راه حل ممکن برای آن پیشنهاد شود‌. توجه داشته باشید که یک وکیل غیر حرفه ای و بی دقت با نادیده گرفتن جزئیات مهم ممکن است مانع بزرگی در طول پرونده ایجاد کند که به راحتی قابل حل نباشد، بنابراین حتما به این موضوع توجه کافی داشته باشید.

2. امین بودن وکیل

شما باید اطلاعات شخصی و تمام جزئیات مسئله ای که با آن درگیر هستید را به وکیل تان توضیح دهید، با این وجود امین بودن فرد مقابل شما ویژگی مهمیست که از بروز مشکلات بعدی جلوگیری می کند. یک وکیل درجه یک تمام اطلاعات موکل هایش را مانند اسرار شخصی خودش حفظ کرده و هیچ گاه آن ها را برای دیگران بازگو نمی کند.

3. اطلاعات به روز وکیل

در دنیای حقوقی مدام قوانین تازه ای وضع شده و موارد قبلی نیز با توجه به شرایط آپدیت می شوند، بنابراین به روز بودن اطلاعات وکیل از ضروری ترین فاکتورهاییست که نباید روی آن ریسک کنید.

4. منطقی بودن وکیل

هنگام انتخاب وکیل باید توجه کنید که فرد مقابل شما اهل بلوف زدن یا گفتن توانایی هایی که غیرقانونی هستند نباشد؛ زیرا وکلای با تجربه همواره با توضیحات و روش های منطقی و قانونی برای رفع مشکل اقدام می کنند و تمام موارد را به خوبی برای موکل شفاف سازی می کنند.

انتخاب بهترین راه ویژگی وکیل درجه یک
وکیل درجه یک کیست ؟

 

5. انتخاب بهترین راه توسط وکیل

یک وکیل کیفری درجه یک در مواجهه با مسائل و مشکلات شما تنها به دنبال پول نیست و با درایت کافی راهی را انتخاب می کند که در درست و سریع بودن، هزینه مناسبی دارد. همچنین وکلای ماهر برای هر مسئله ای چندین راه حل مناسب ارائه می دهند تا در صورت تغییر شرایط بتوان از آن ها استفاده کرد.

6. کمک وکیل به قاضی و استفاده از تجارب وکیل

همواره به خاطر داشته باشید که وکلای مجرب از تجارب دیگران نیز بهره می گیرند و به جای مخالفت با قاضی تمام تلاش شان را می کنند تا ابهامات ایجاد شده را رفع کرده و مسئله را برای قاضی روشن کنند. این روش حرفه ای به کشف حقیقت کمک کرده و شما را به موفقیت نزدیک می کند.

7. احترام وکیل به طرف مقابل

یک وکیل درجه یک علاوه بر احترام به موکل، به قاضی، طرف مقابل موکل و وکیل او نیز احترام می گذارد و همیشه اخلاق کاری و حرفه ای را رعایت می کند.

8. فن بیان قوی وکیل

بدون شک کسی که قرار است از شما دفاع کند و برای رفع ابهامات و شک های ایجاد شده پیش قدم شود، باید فن بیان قوی و شیوه بیان رسایی داشته باشد تا این کار را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند. به زبان ساده تر، وکیل شما باید توانایی دفاع از شما با سخنان سنجیده و رسا را داشته باشد.

9. تخصص بالای وکیل

وسیع بودن طیف مشکلات حقوقی باعث شده تا هر کدام از موضوعات آن قوانین و پیچیدگی های خاص خودشان را داشته باشند، بنابراین وکیلی که انتخاب می کنید باید در مورد مشکل شما تجربه کافی داشته و در حوزه آن یک متخصص حرفه ای باشد. با این وجود می توان گفت که سن وکیل یا خانم و آقا بودن او هیچ اهمیتی ندارد و تنها چیزی که شما باید به هنگام انتخاب وکیل در نظر بگیرید، دانش کافی او در زمینه ای است که در آن با مشکل مواجه شده اید.

10. صبر و بردواری وکیل

صبر و بردباری درون مایه شغل وکالت محسوب می شود و یک وکیل درجه یک برای آنکه بتواند شما را در طول پرونده تان به درستی راهنمایی کند، به صبر، پشتکار و بردباری بالا نیاز خواهد داشت. بنابراین همواره وکیلی انتخاب کنید که در مواجهه با مسائل پیچیده و سخت از کوره در نرود و با آرامش و صبر کافی برای حل مشکل به بهترین شکل ممکن اقدام کند.

مقالات جذاب 2
 • نحوه استرداد مبلغی که کارت به کارت کرده ایم 
 • نحوه افراز ملک مشاعی با جزئیات 
 • تفاوت فسخ نکاح با طلاق چیست ؟
 • نحوه تنظیم شکایت بعد از ضرب و جرح 
 • در دعوا خیابانی حق با چه کسی است؟
 • راه اثبات خیانت زوجین و مجازات آن 
 • نحوه اثبات فحاشی و تنظیم شکایت آن 
وکیل درجه یک کیفری
وکیل درجه یک کیفری کیست ؟

وکیل کیفری درجه یک

پیش از هر چیز بهتر است بدانید که وکیل کیفری در حقیقت فردیست به علوم مختلفی از جمله شخصیت شناسی، روانشناسی و جرم شناسی و جزا مسلط بوده و در زمینه دعاوی کیفری مانند سرقت، مواد مخدر، قتل، خیانت و.. فعالیت می کند. یک وکیل کیفری درجه یک باید علاوه بر تسلط به دانش و قوانین موجود در این حیطه، دارای تجربه بالا، اعتماد به نفس و صبر کافی برای پیگیری پرونده و به نتیجه رساندن آن باشد.

به خاطر داشته باشید که در زمینه کیفری ارائه راه حل های منطقی و درست بسیار حائز اهمیت است و شما را از رفتن به بیراهه باز می دارد، بنابراین همواره وکیلی انتخاب کنید که در عین داشتن تعهد اخلاقی به شما کمک کند تا ابهامات موجود را برطرف کنید و از هوشمندانه ترین و درست ترین راه ممکن به موفقیت برسید.

وکیل ملکی درجه یک

امروزه دعاوی مربوط به املاک یکی از رایج ترین موضوعات در محاکم دعاوی می باشد که علت افزایش آن علاوه بر بالا رفتن قیمت و ارزش ملک، نبود وکلای متخصص در این زمینه یا انتخاب اشتباه آن هاست. با این وجود اگر در زمینه املاک دچار مشکل شده اید، ابتدا باید وکیلی انتخاب کنید که به طور تخصصی در زمینه املاک فعالیت کرده و مهارت و تجربه بالایی در آن داشته باشد.

همچنین یک وکیل ملکی مجرب و ماهر پیش از ورود به فرآیندهای قضایی مشاوره های لازم را با شما انجام داده و بررسی می کند که اصلا این موضوع از نظر قانونی قابل پیگیریست و حق با شماست یا نه؟ فراموش نکنید که یک وکیل ملکی درجه یک باید علاوه بر صبر و اعتماد به نفس، به متن قراردادها و نحوه نگارش شان نیز تسلط کافی داشته باشد.

وکیل درجه یک خانواده
وکیل درجه یک خانواده چیست ؟

وکیل خانواده درجه یک

دعاوی خانوادگی از دسته مشکلاتی هستند که بیشتر افراد حداقل یک بار در طول زندگی با آن مواجه شده اند، زمانی که این مشکل از حالت عادی جدی تر می شود برای حل آن باید از وکیل خانواده درجه یک کمک بگیرید تا به حق قانونی تان برسید.

معمولا یکی از اولین مشکلات موکل در دعاوی خانوادگی سردرگمی است، بنابراین یک وکیل حرفه ای و مجرب ضمن تخصص بالا باید در شفاف سازی مسائل نیز مهارت داشته و تا حد امکان مسئله را از راه منطقی و صلح جویانه حل کند. همچنین او باید با ریزه کاری هایی مانند نحوه اعتراض به حکم دادگاه، پیگیری دعاوی و.. آشنا باشد و با داشتن یک کارنامه کاری موفق به شما اطمینان دهد که در عین رعایت انصاف و تمامی جوانب قانونی همواره به دنبال بهترین راه حل های ممکن برای مشکل شماست.

تفاوت هزینه وکالت وکیل درجه یک با وکلای مبتدی

هزینه وکیل با توجه به تعرفه مشخص می شود و علاوه بر آن وکیل و موکل می توانند به صورت شخصی بر سر یک قیمت خاص نیز به توافق برسند، اما اگر شما هم درباره تفاوت دستمزد و هزینه وکیل درجه یک با وکلای مبتدی کنجکاوید باید بگوییم که این موضوع به تخصص، تجربه و مهارت آنان باز می گردد.

بدون شک وکیلی که پرونده های موفق و تجربه زیادی داشته، هزینه بالاتری از شما می گیرد اما در عین حال درصد موفقیت تان را نیز تا حد زیادی بالا می برد. در مجموع نمی توان قیمت و هزینه مشخصی برای وکلا انتخاب کرد؛ زیرا این موضوع به موارد زیادی از جمله پیچیدگی پرونده، تخصص وکیل، درخواست های موکل و.. دارد. بنابراین هنگام انتخاب بیش از هزینه به تخصص و مهارت فرد مقابل توجه کنید تا نتیجه رضایت بخشی بگیرید.

توضیح وکیل درجه یک تفاوت با وکیل مبتدی
وکیل مبتدی یا وکیل درجه یک ؟

سوالات پر تکرار

. هزینه وکیل خانوادگی چقدر است؟

حق الوکاله وکیل با توجه به نوع پرونده و در جلسات مشاوره ای تعیین می شود؛ بنابراین برای اطلاع از هزینه باید در جلسه مشاوره حاضر شوید.

.  وکیل طلاق توافقی در کرج و تهران کیست؟

چند تن از بهترین وکیل طلاق توافقی در کرج و تهران میتواند آفای رامین صمدی ، خانم سلاله آزادی و خانم مهشید مهدوی پناه باشد .

. وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری چه تفاوتی دارند؟

وکیل درجه یک پایه یک دادگستری اجازه حضور در تمامی محاکم حقوقی و کیفری را دارد، اما وکیل پایه دو از این نظر محدودتر است.

. وکیل پایه یک چه تفاوتی با وکیل قوه قضاییه دارد؟

پروانه وکالت وکیل پایه یک دادگستری بعد از قبول شدن در آزمون کارآموزی کانون وکلا و آزمون اختبار صادر می شود، اما وکلای قوه قضاییه باید در آزمون و دوره کارآموزی برگزار شده در این مرکز شرکت کنند.

مقالات جذاب 3
 • حکم قتل زن توسط شوهر چیست ؟
 • مرد چگونه از مهریه فرار کند ؟
 • راه حل مصادره ملک قولنامه ای بعد از اجرا مهریه چیست ؟
 • چگونه یک طرفه طلاق بگیرم ؟
 • راه گرفتن حضانت فرزندان مشترک چیست ؟
 • چگونه زن دوم بگیرم ؟ ((مخصوص آقایان))
 • چه چیز هایی خیانت در امانت حساب می شود ؟
 • سفته بهتر است و یا چک ؟ ((به همراه دلایل ))
 • مهمترین نکات در خرید ملک چیست ؟
 • فرق آگاهی و عدم آگاهی به قانون در انجام جرم چیست ؟
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس