]

رزومه 10 تا از بهترین وکیل مهریه در کرج در سال 2024

مهریه و راه های مطالبه آن، در اینجا با 10 تا از وکیل های مهریه در کرج آشنا می شوید.
رزومه 10 تا از بهترین وکیل مهریه کرج در آکام وکیل در این مقاله منتشر شده است.

اگر به دنبال یک وکیل مهریه در کرج هستید که شرایط مالی شما را درک کند و پشتکار و تعهد بالایی در دعوی مطالبه مهریه داشته باشد، ما وکلای آکام وکیل را به شما معرفی میکنیم. شما می توانید در انتهای این مقاله لیست وکیل های متخصص مهریه در کرج را بازبینی کنید.

بهترین وکیل مهریه در کرج چه کسانی هستند؟

بهترین وکیل مهریه کرج باید به تمام جزئیات روند پرونده مهریه مسلط باشد و هم چنین نسبت به قوانین جدید مهریه آگاهی داشته باشد، زیرا در قانون جدید تغییراتی نسبت به موضوع مهریه و روند مطالبه آن صورت گرفته است.

شما میتوانید با توجه به نکات زیر با خانم سلاله آزادی وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلا و یا آقای رامین صمدی وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلا در زمینه مطالبه مهریه قرارداد وکالت ببندید.

مطالبه مهریه با پیش پرداخت شروع به کار با 20 میلیون تومان حق الوکاله در سال 1403
مطالبه مهریه بدون پرداخت شروع به کار با کارمزد مطالبه سکه اول و سفته به عنوان حق الوکاله در سال 1403
مطالبه مهریه اقساطی شروع به کار با 10 میلیون تومان حق الوکاله در سال 1403
مطالبه مهریه از طریق اموال قولنامه ای شروع به کار با 40 میلیون تومان حق الوکاله در سال 1402

بهترین وکیل کرج برای مطالبه مهریه در کرج از نظر علمی کیست؟

در صورتی که نرخ حق الوکاله برای شما مهم نیست و صرفاً می خواهید بهترین وکیل از نظر آگاهی و جایگاه علمی و کاربردی وکالت شما را به عهده بگیرد، جناب دکتر سعید اکرادی وکیل پایه یک دادگستری می تواند بهترین گزینه ممکن باشد.

دکتر سعید اکرادی وکیل پایه یک عضو کانون وکلای دادگستری البرز است که ایشان نزدیک به هزار پرونده حقوقی و کیفری در رزومه خود ثبت کرده اند.

پیروزی پرونده های ایشان بالاترین در سایت آکام وکیل است و با آمار 95 درصد پیروزی است.

دکتر سعید اکرادی بیش از 10 سال سابقه وکالت دارند و محل اخذ مدرک دکتری ایشان در دانشگاه کویین مری لندن است. شماره تماس دکتر سعید اکرادی در مطلب آورده شده است.

آدرس و تلفن وکیل مهریه در کرج را به اشتراک گذاشتیم.

اگر میخواهید بدون خواندن ادامه مقاله مستقیما به وکیل مهریه کرج متصل شوید و از ایشان راهنمایی لازم را دریافت کنید با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن تماس دفتردار: 09123693046

تلفن تماس اپراتور: 09197027258

تلفن تماس آقای رامین صمدی: 09126314901

تلفن تماس خانم سلاله آزادی: 09112274782

آدرس: کرج،کنارگذر آزادگان، جنب سازمان تامین اجتماعی، برج سایه، طبقه سوم، واحد7

پارکینگ: روبه روی سازمان تامین اجتماعی و پارکینگ عمومی واقع پشت سازمان تامین اجتماعی

تلفن تماس وکیل فقط جهت هماهنگی با دکتر سعید اکرادی:

09122649388 

آدرس دفتر دکتر سعید اکرادی وکیل پایه یک دادگستری کرج:

کرج، نبش میدان نبوت، طبقه بالای بانک ملت، مجتمع هیراد، واحد305 

مهریه چیست؟

مهریه یکی از حقوق مالی زوجه می باشد که در زمان عقد نکاح باید تعیین شود و زوجه نیز می تواند بعد از عقد و یا در طول زندگی مشترک و یا حتی در زمان طلاق آن را مطالبه کند.

در ابتدا باید توضیحات مختصری نسبت به مهریه، چگونگی تعیین و میزان آن بیان داشت و سپس نسبت به اقدام و مطالبه آن پرداخت.

شرایط تعیین مهریه به چه صورت است؟

مهریه: یک معمای قانونی و اقتصادی

مهریه، یکی از مهمترین بخش های عقد نکاح است که با هر مقداری می تواند تعیین شود. اما برای تعیین آن، باید به چندین شرط توجه کرد:

  1. قانونی و مشروع: مهریه باید قانونی باشد و ارزش داد و ستد اقتصادی داشته باشد.
  2. دسترسی در زمان عقد: در زمان عقد باید بتوان به مهریه دسترسی داشت.
  3. امکان مالکیت توسط زوجه: زوجه باید بتواند مالک مهریه شود.
  4. الزام و تعهد زوج: الزام و تعهد نسبت به انجام کاری توسط زوج می تواند در نظر گرفته شود.
  5. بدون شک و شبهه: مهریه باید به هر میزان که تعیین شود با جزئیات قید شود و شک و شبهه ای در این خصوص وجود نداشته باشد.
  6. قابل ارائه و تسلیم: مهریه باید قابل ارائه و تسلیم باشد حتی اگر زوج نتواند آن را ارائه دهد ولی زوجه بتواند آن را تصاحب کند نیز قابل قبول است.

بنابراین، مهریه یک مسئله پیچیده است که نیاز به توجه و دقت دارد. امیدواریم این توضیحات به شما کمک کند.

شما را دعوت به مطالعه یک مثال از مهریه عجیبی می کنیم.

مثال : رز اصل هلند به عنوان مهریه تایین شد.

یک زوج به دفتر عقد و نکاح مراجعه می کنند، آقا یک شخص 55 ساله و خانم 25 ساله برای عقد نکاح آماده هستند. آقا به میزان قابل توجهی ثروتمند بود و صاحب چندین ملک به ارزش 300 میلیارد تومان بود.

هنگام عقد آقا مهریه را 110 سکه تمام بهار اعلام می کند ولی خانم با این حرف که من به دنبال پول تو نیستم و می خواهم زندگی کنم، مهریه را گل رز اعلام می کند.  آقا سرخوش از این حرف می گوید جناب عاقد ده هزار شاخه گل رز بنویس، خانم باز می گوید نه ده هزار تا، به نیت 14 معصوم بنویسید 14 شاخه گل رز اصل هلند، آقا نیز قبول می کند.

به دلیل اینکه نه عاقد از قیمت این نوع شاخه گل خبر داشت و نه زوج از قیمت خبر داشت، مهریه 14 شاخه گل رز اصل هلند تنظیم شد.

روز بعد خانم مهریه خود را به اجرا گذاشت، یک سال این پرونده به طول انجامید، مهریه قابل پرداخت 32 میلیون دلار بود. خانم تمامی اموال آقا را به ارزش 250 میلیارد سال 1397 توقیف می کند. خانم در نهایت با توافق 50 میلیارد از اموال را در عوض حق طلاق از توقیف خارج کرده و ابرا می کند.

هر شاخه گل رز اصل هلند 2میلیون و 300 هزار یورو قیمت دارد. لازم به ذکر است که این داستان بر اساس حقیقت است ولی نزدیک به حقیقت و نامی از اشخاص داخل پرونده ذکر نشده و نمی شود.

قانون جدید مهریه چیست؟

مهریه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی مشترک زوجین است که در قانون خانواده ایران تعریف شده است. این حق مالی زوجه، در هنگام عقد نکاح به مالکیت او می‌رود و زوجه می‌تواند در هر زمانی که بخواهد، اقدام به مطالبه آن کند.

اما در جامعه ما، عرف رایج این است که بیشتر زنان تا زمانی که از زندگی مشترک خود رضایت دارند، اقدامی برای مطالبه مهریه به عمل نمی‌آورند و زنان معمولا از مهریه به عنوان یک اهرم فشار برای جدایی و طلاق استفاده می‌کنند.

در سال 1402، قانون جدیدی در خصوص مهریه در ایران به تصویب رسید. این قانون جدید، با هدف کاهش تعداد زندانیان به دلیل نپرداخت مهریه، محدودیت‌هایی را برای مهریه در نظر گرفته است. بر اساس این قانون، مهریه تا 110 سکه بهار آزادی یا معادل آن، شامل ضمانت اجرای ماده 2 قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی می‌شود. این به این معنی است که زن می‌تواند تا سقف 110 سکه برای همسر خود حکم جلب بگیرد. اما مهریه بیشتر از 110 سکه را می‌توان به صورت قسطی پرداخت کرد.

در مواردی که زوج قادر به پرداخت مهریه به صورت یکجا نباشد، می‌تواند از اعسار از پرداخت مهریه استفاده کند. این موضوع زمانی مطرح می‌شود که زوج، قادر به پرداخت مهریه به صورت یکجا نباشد و تمایل داشته باشد تا مهریه را به صورت قسطی پرداخت کند. در چنین شرایطی، پس از آغاز فرآیند پرونده مهریه و ارائه دادخواست مطالبه مهریه توسط زوجه، زوج باید دادخواست اعسار از پرداخت مهریه را ارائه دهد. این فرآیند نیازمند شهادت شهود است.

در نهایت، لازم است بدانیم که قوانین جدید مهریه در راستای کمتر کردن حبس و در واقع حبس زدایی به تصویب رسیده است. زوجین برای مطالبه و پرداخت مهریه باید از این قوانین تبعیت کنند. این قوانین جدید، تلاش می‌کنند تا آمار زندانیان نسبت به موضوع مهریه را کاهش دهند. البته لازم به ذکر است که مهریه تا 110 سکه دارای محکومیت کیفری می باشد یعنی زن می تواند تا سقف 110 سکه برای همسر خود حکم جلب بگیرد ولی در هر حال مهریه تا هر میزان که باشد قابل مطالبه است.

اعسار از پرداخت مهریه چیست؟

موضوع اعسار از پرداخت مهریه، یکی از مسائل حساس و پیچیده در حقوق خانواده است. این موضوع زمانی مطرح می‌شود که زوج، قادر به پرداخت مهریه به صورت یکجا نباشد و تمایل داشته باشد تا مهریه را به صورت قسطی پرداخت کند.

در چنین شرایطی، پس از آغاز فرآیند پرونده مهریه و ارائه دادخواست مطالبه مهریه توسط زوجه، زوج باید دادخواست اعسار از پرداخت مهریه را ارائه دهد. این فرآیند نیازمند شهادت شهود است.

اعسار از پرداخت مهریه، به معنی عدم توانایی زوج در پرداخت مهریه به صورت یکجا است و نه به معنی عدم توانایی در پرداخت مهریه به طور کلی. در واقع، زوج باید نشان دهد که واقعاً قادر به پرداخت مهریه به صورت یکجا نیست، اما می‌تواند آن را به صورت قسطی پرداخت کند.

این موضوع بسیار حساس است زیرا مهریه، حق زوجه است و باید با دقت بررسی شود تا حقوق زوجه نیز حفظ شود. در نهایت، تصمیم نهایی با دادگاه است که بر اساس شواهد و مستندات ارائه شده توسط زوج و زوجه، تصمیم می‌گیرد.

مستثنیات دین در مهریه چیست؟

مستثنیات دین یعنی اموالی که مورد نیاز زوج باشد و زوجه نتواند آن ها را توقیف و مطالبه کند.

مستثنیات دین شامل موارد زیر می باشد:

1.منزل مسکونی ای که زوج در آن ساکن باشد و به غیر از آن منزل دیگری نداشته باشد، لازم به ذکر است که منزل باید در شان زوج در حالت اعسار او باشد نه بیشتر.

2.ماشینی که منبع درآمد زوج باشد و به جز آن منبع درآمد دیگری نداشته باشد.

3.خط تلفن و گوشی همراه مورد نیاز زوج.

4.پول پیش منزل اجاره ای که در آن ساکن باشد و منزل دیگری از خود نداشته باشد.

5.اسباب و اثاثیه مورد نیاز زوج.

روند مطالبه مهریه به چه صورت است؟

روند مطالبه مهریه در گذشته و در قانون قدیم از طریق دادگاه و اداره ثبت امکان پذیر بود که در قانون جدید این روند دچار تغییراتی شده است و زوجه ابتدا باید به دفتر ثبت ازدواج خود مراجعه کند و درخواست اولیه خود را از آنجا مطرح کند و سپس از طریق اداره ثبت پرونده را پیگیری کند.

استاد دکتر سعید اکرادی وکیل پایه یک دادگستری | آکام وکیل akamvakil2024

آقای دکتر سعید اکرادی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای البرز است.  استاد سعید اکرادی وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرج و تهران فعالیت متمرکز دارد و…

بیشتر بخوانید »

آیدین چهار راهی وکیل پایه یک دادگستری کرج | akamvakil2024

آیدین چهار راهی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای شهر کرج از سال 1395 وکالت می کنند. آیدین چهار راهی در کرج نامی آشنا در دنیای حقوق است…

بیشتر بخوانید »

سید میثم موسوی وکیل پایه یک دادگستری | akamvakil2024

سید میثم موسوی وکیل پایه یک دادگستری کرج با تحصیلات کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و رتبه 25 کانون وکلای استان البرز وکیل کرج هستند. وکیل پایه یک دادگستری کرج با…

بیشتر بخوانید »

ناهید احمدی وکیل پایه یک دادگستری | akamvakil2024

خانم ناهید احمدی وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستند و در سال 1392 با کسب رتبه 23 آزمون وکالت شروع به فعالیت کردند…

بیشتر بخوانید »

سلاله آزادی وکیل پایه یک دادگستری |akamvakil2024

خانم سلاله آزادی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلا هستند، ایشان در دانشگاه مازندران تحصیلات دانشگاهی خود را با کسب مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی به پایان رساندند.…

بیشتر بخوانید »

فرانک فرنیا وکیل پایه یک دادگستری | akamvakil2024

خانم فرانک فرنیا وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوق خصوصی هستند و از سال 1381 تا سال 1387 وکیل ماده 187 قوه قضائیه و از سال 1387 به…

بیشتر بخوانید »

احمد قلی زاده وکیل پایه یک دادگستری | akamvakil2024

آقای احمد قلی زاده وکیل پایه یک دادگستری هستند و  با کسب رتبه 138 آزمون وکالت در سال 1390 شروع به فعالیت کردند و قریب به 12 سال سابقه فعالیت…

بیشتر بخوانید »

میلاد حسین زاده فرد مقدم وکیل پایه یک دادگستری |akamvakil2024

میلاد حسین زاده فرد مقدم وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای استان البرز هستند، طبق مصاحبه آکام وکیل با جناب آقای میلاد حسین زاده، ایشان +7 سال سابقه کاری…

بیشتر بخوانید »

بهرام پیر محمدی پاکچین وکیل پایه یک دادگستری|akamvakil2024

بهرام پیر محمدی پاکچین وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای استان البرز هستند، ایشان از سال 1390 موسسه حقوقی داشته اند اما سابقه وکالت در کانون ایشان 5 سال…

بیشتر بخوانید »

رامین صمدی شیخطبقی وکیل پایه یک دادگستری |akamvakil2024

آقای رامین صمدی شیخ طبقی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای استان تهران مرکز هستند. ایشان در دانشگاه آزاد اسلامی کرج تا مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی تحصیلات…

بیشتر بخوانید »
دکمه بازگشت به بالا
تماس